19- 22. 6. 2026
Velebit – markacija Premužićeve staze , najviši vrh srednjeg Velebita Šatorina 1624m/nv
Trideset osam dragovoljaca Dilj gore i ove godine obavilo je markacija Premužićeve staze od Alana do Ograđenice.
Petak jutro glavnina ekipe krenula je pa uz opušteno putovanje sretno stigla na Mrkvište. Ostatak je stigao navečer pa smo bili kompletni i spremni za akciju.
Subota prekrasan dan, motorka i porušena stabla, škare za makiju i grmove pokraj staze, te kistovi boje i naravno vrijedne ruke radili su punom parom .
Petnaestak kilometara najljepšeg dijela staze i pogleda na otoke do iduće godine uređeno je za sve one koji uživaju hodajući najpoznatijom stazom Velebita.
Zadovoljni i odmorni u nedjelju smo prešli u drugi planinarski dom te se uputili na Šatorinu , najviši vrh srednjeg Velebita . Dan topao , uspon stalan ali ekipa zagrijana pa uz manje pauze eto nas do vrha. Ponosni na našeg desetogodišnjeg žirića Lorena koji je bez po muke , zabavljajući nas zajedno s nama ispenjao svoju prvu planinu.
Kršten propisno i dobivši kuma svojim radošću zarazio je i nas.
Ponedjeljak jutro , svakom po volji . Dva kombija ka moru na brzinski kupanac , pa laganini starom cestom put Broda.
Neki u goste , neki na Zavižan…Posao obavljen , užitak uspona i lijepih pogleda doživljen. Do iduće godine adio Velebite.
Jasminka Janković




