Izvještajna Skupština, 15. veljače 2025.

U subotu 15.veljače održana je redovna godišnja izvještajna skupština našeg društva. Skupštinu je otvorio predsjednik Siniša Damjančić, financijsko izvješće podnijela je blagajnica Gordana Princip Šokić a onda su voditelji vodičke sekcije(Goran Bašić), markacističke sekcije(Branimir Županić), sekcije čuvara planinske prirode(Josipa Čeliković) i sekcije za rad s djecom(Ivana Kulaš Krešić) podnijeli godišnja izvješća za proteklu te planove za ovu godinu. Sve izvješća jednoglasno su usvojena, Nadzorni odbor potvrdio je uredan rad Upravnog odnora a Sud časti izvijestio je kako u 2024. godini nije bilo nepoštovanja i nepridržavanja Statuta od strane članova društva. Potom je uslijedila dodjela priznanja – dobitnici su Siniša Damjančić, Sandra Udovičić Kalmar i Ivana Kulaš Krešić za rad u protekloj godini, točnije za sate i sate truda uloženog u stvaranje monografije društva povodom stote obljetnice te Željko Marković i Boris Drašković za dugogodišnji rad u društvu. Po završetku skupštine Zlatko Becić poklonio je društvu veliku zidnu HGSS-ovu kartu Dilj gore koju smo odmah postavili u hodnik doma a onda je usiljedilo druženje do ranih jutarnjih sati uz bogatu gastronomsku ponudu i dobru glazbu.

 

Vinkovo u Vinogorju, 26. siječnja 2025.

Nakon što smo u subotu posjetili Vinkovo u Iloku, u nedjelju smo nastavili s proslavom omiljenog siječanjskog sveca. U 9 smo krenuli na kratku šetnju od doma prema Šumi Striborovoj gdje smo napravili kratku pauzu a potom smo se preko Antene uputili prema Brlićevom putu gdje smo kod Milojevića započeli s druženjem uz dobru kapljicu i hranu. U jučerašnjem događanju sudjelovalo je više od trideset ljudi a kako nam je bilo možete se uvjeriti na fotografijama. Još jednom zahvaljujemo domaćinima na gostoprimstvu i nadamo se kako će ovo biti početak još jedne lijepe tradicije.

Izlet: Vinkovo u Iloku, 25. siječnja 2025.

Ne idete u Ilok ni na Lisku da se umorite od silnih brda , već da prošetate prostranstvom trsova, blagim brežuljuljcima, pitomom ravnicom.
Da u čast zaštitnika vinograda svetog Vinka zajedno sa trideset i nekoliko planinarskih društava iz Hrvatske , Srbije , Bosne po skoro cjelodnevnoj magli, iskažete i odate počast vrijednim vinogradarima .
Onda u lijepom gradiću Iloku kušate njihov cjelogodišnji trud , izvrsna vina , razgledate mnogobrojne štandove i ne znate za koji se odlučiti .
Toliko je dobrih vinara i vina ko bi to sve isprobao.
Zato izaberete nasumce i ne pogriješite naravno , jer teško je u prijestolnici vina izabrati loše.
Uz kapljicu , pole šarana, lepinjice , izobilje svega još slušate i dobre tamburaše, zapjevate , kolo zaigrate.
Dan nam je bio taman , hodali, pojeli , degustirali, družili se , malo i ublatili ali za to nitko ne mari.
Dok je dobrih ljudi, volje za vidicima i koracima za krajevima bližim i daljim nema za nas blata ni prepreka . Samo novi izazovi ,vikendi , izleti.
Ako već niste , pridružite se.
Jasminka Janković