Diljevci njih 6 su u nedjelju išli iz Glogovice na Pljuskaru i usput počistili nekoliko porušenih krošnji sa staze.
Diljevci njih 6 su u nedjelju išli iz Glogovice na Pljuskaru i usput počistili nekoliko porušenih krošnji sa staze.
U subotu 15.veljače održana je redovna godišnja izvještajna skupština našeg društva. Skupštinu je otvorio predsjednik Siniša Damjančić, financijsko izvješće podnijela je blagajnica Gordana Princip Šokić a onda su voditelji vodičke sekcije(Goran Bašić), markacističke sekcije(Branimir Županić), sekcije čuvara planinske prirode(Josipa Čeliković) i sekcije za rad s djecom(Ivana Kulaš Krešić) podnijeli godišnja izvješća za proteklu te planove za ovu godinu. Sve izvješća jednoglasno su usvojena, Nadzorni odbor potvrdio je uredan rad Upravnog odnora a Sud časti izvijestio je kako u 2024. godini nije bilo nepoštovanja i nepridržavanja Statuta od strane članova društva. Potom je uslijedila dodjela priznanja – dobitnici su Siniša Damjančić, Sandra Udovičić Kalmar i Ivana Kulaš Krešić za rad u protekloj godini, točnije za sate i sate truda uloženog u stvaranje monografije društva povodom stote obljetnice te Željko Marković i Boris Drašković za dugogodišnji rad u društvu. Po završetku skupštine Zlatko Becić poklonio je društvu veliku zidnu HGSS-ovu kartu Dilj gore koju smo odmah postavili u hodnik doma a onda je usiljedilo druženje do ranih jutarnjih sati uz bogatu gastronomsku ponudu i dobru glazbu.
Najavljujemo pohod prvom dionicom naše nove obilaznice. Sve zainteresirane molimo da se prijave na vrijeme radi organizacije logistike.
Nakon što smo u subotu posjetili Vinkovo u Iloku, u nedjelju smo nastavili s proslavom omiljenog siječanjskog sveca. U 9 smo krenuli na kratku šetnju od doma prema Šumi Striborovoj gdje smo napravili kratku pauzu a potom smo se preko Antene uputili prema Brlićevom putu gdje smo kod Milojevića započeli s druženjem uz dobru kapljicu i hranu. U jučerašnjem događanju sudjelovalo je više od trideset ljudi a kako nam je bilo možete se uvjeriti na fotografijama. Još jednom zahvaljujemo domaćinima na gostoprimstvu i nadamo se kako će ovo biti početak još jedne lijepe tradicije.