Diljski žirevi – Krk, 9-11. rujna 2022.

Prošli vikend su se „Žirići“ sa svojim voditeljima i roditeljima otisnuli u pustolovinu preko mora. Vrijeme kao da se tempiralo po njihovim planovima. Dok su spavali kišilo je, dok su hodali puhao je ugodan vjetrić a na kupanju u moru ih je grijalo sunce. Prvi dan su se popeli na vrh zvan Obzova koji je najviši vrh otoka Krka. Drugi dan su prehodali stazu do vrha Hlam i Mjesečevog platoa,  a poslije je slijedilo kupanje u Baška. Na kraju izleta posjetili su špilja Biserujka.
Izlet je bio pun različitih sadržaja i dinamičan što je odgovaralo razigranom dječjem duhu a i voditeljima koji su se osjećali tako.

Diljska planinarska obilaznica “3 jezera”, 3. i 4. rujna 2022.

PD Dilj gora je ovog vikenda organizirala hodanje svoje Diljske planinarske obilaznice. Prva grupa od 8 planinara (4 Diljevca s gostima iz Karlovca i Zagreba) krenula je u subotu u 6 sati, te nakon 12 sati hodanja savladala svih cc 47km. Veliki naklon ekipi! Glavnina planinara je stazu hodala u 2 dana, subotu i nedjelju, a planinari s djecom i Diljski žirevi hodali su kraću stazu preko Dilja iz Matković Male. Na Sovskom jezeru se tako skupilo pedesetak Diljevaca i gostiju. Nakon planinarskog graha i postavljanja šatora druženje uz vatru je potrajalo duboko u noć, a u sitne sate hodao se i Noćni pohod do vidikovca 😊 U nedjelju je ekipa kod Doma pripremila pravu feštu za doček hodača. Izvrsna dva dana na našem Dilju!

Markacija: Sovsko j. – Čardak, 25. kolovoza 2022.

Današnja akcija na Dilju, pripreme za sljedeći vikend, “Diljsku obilaznicu”. Posla je bilo poprilično, napravili smo stazu prohodnom od Sovskog jezera do Čardaka. Možda nije savršeno, ali koliko nas je sudjelovalo i obzirom na dužinu staze odrađen je popriličan posao. Hvala svima koji su sudjelovali !

Samo još napomena, hvala stanici HGSS a iz Sl.Broda i Ivici Lioviću koji nas je njihovim vozilom odvezao i sudjelovao u akciji!

Izlet: NP Paklenica – Sv. Brdo i Vaganski vrh, 3-7. kolovoza 2022.

Na drugi velebitski izlet u zadnja dva mjeseca krenuli smo u srijedu ujutro te smo se poslijepodne okupili u Starigradu i krenuli put prve baze, planinarskog doma Paklenica gdje smo noćili.
U četvrtak ujutro smo krenuli prema Ivinim Vodicama i skloništu na Vlaškom Gradu gdje smo se smjestili a potom se uspeli na Sveto Brdo a neki i na obližnju stijenu Vlaški vrh.
Na Vlaškom Gradu smo prenoćili s četvrtka na petak a potom se uputili prema najvišem vrhu Velebita, Vaganskom Vrhu. Nakon Vaganskog Vrha krenulo je spuštanje preko Marasovca i Struga nazad prema domu Paklenica gdje smo noćili treću noć ove planinarske ture.
U subotu ujutro smo se odjavili iz doma te krenuli nazad prema Starigradu gdje smo veći dio dana proveli na plaži i kupanju. Plan za nedjelju bio je rafting na Zrmanji ali zbog jakog vjetra i loše vremenske prognoze to je moralo biti otkazano. Stoga su neki skratili izlet i otišli kućama a nekolicina se odlučila za plan B – kampiranje i roštilj u kampu Zrmanja uz nezaobilazno kupanje a u nedjelju smo otišli u Cerovačke špilje kod Gračaca te u samom povratku na izvor rijeke Slunjčice.
Iako je bilo dosta naporno, uz nekoliko uboda osa i lakših ozljeda, svih 14 Diljevaca iskazalo je zadovoljstvo izletom koji su organizirali Siniša i Josip
.

U 9 kod Doma: Pljuskara, 7. kolovoza 2022.

Krenuli smo od antene, nas 9, a šestorka je krenula s Petnje. Prije toga smo popili kavu, dvostruko zalili cvijeće , pokupili smeće i 4 žene su uzele 4 ili 5 deka na pranje. Diljsko čuveno blato ne postoji , prvi put u desetljeću, trava raste po suhim vagašima. Petnja se i dalje puni i djeluje na prolaznike sasvim smirujuće. Markacist je provjeravao i dotjerivao stazu Tri jezera. Vidimo se u rujnu na stazi. Bukovac presušio, ali je Ravnatelj Klem na stotinjak metara dalje kaptirao novi izvor. Pili smo i živi smo. Ekipa s Petnje nas je dočekala pjesmom uz harmoniku ! Dom je treću nedjelju, zahvaljujući Vinkovom nagovoru , mirisao na palačinke.