
Diljske Lisice: Posvuda, 04. svibnja 2025.





Akcija naših čuvara prirode i ostalih planinara i građana na uklanjanju smeća na Kotliću i Hrastiću odrađena je vrhunski . Kontejner Komunalca je prepunjen , a u dovozu je pomogao naš planinar Ražek. Žalosno je koje su to količine građevinskog i ostalog otpada uključujući namještaj i prozore . Hvala vrijednoj desetorki !!!

Okupljanje na Pljuskari se događalo tradicionalno na Uskrsni ponedjeljak. Došlo i prošlo je 50tak planinara i ostalih. Dan je bio divan kao i izbor jela i pića !!!


13 je krenulo od vojnog parkinga na Degmanu prema Sovskom.

Još jedan u nizu fenomenalnih izleta našeg vodiča J.Krešića odigrao se 12. i 13. travnja na Žumberačkom gorju. Nas 21 krenulo je prema selu Sopote gdje nam se priključila i naša Zagrebačka desetorka. Krenuvši na stazu Žumberak nas je odmah počastio vizurama i zvukovima čarobnog slapa uz kojeg smo se penjali jedan dio staze. Prvi dan smo posjetili dva vrha Pliješ i Ječmište. Nakon cijelodnevnog uživanja na stazi navečer smo se opustili uz logorsku vatru i izvrstan roštilj u PK Scout, koja je nas je oduševila svojom okučnicom. Drugi dan izleta posjetili smo vrh Sveta Gera s kojeg je pucao pogled na Sloveniju. Nakon uspješno završene ture slijedio je izvrstan ručak i polazak kućama, ispunjeni i sretni kao i uvijek.

